Aktualności

        • Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej
          • Mistrzostwa Rejonu w piłce siatkowej

            26.05.2026

            Nasza drużyna zajęła 2 miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce siatkowej, co dało nam awans na zawody szczebla wojewódzkiego!

            W tegorocznym turnieju udział wzięło aż 11 drużyn.

            Nasz skład reprezentowały:

            Nadia Ambroży, Gabriela Bierska oraz Wiktoria Łacina:) GRATULUJEMY:)))

            Klasyfikacja końcowa:

            III LO Ostrów Wielkopolski – 1. miejsce

            ZS1 Ostrzeszów – 2. miejsce

            SMS Kalisz – 3. miejsce

            Krotoszyn – 4. miejsce

        • POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY
          • POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY

            26.05.2026

            Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie w wojewódzkim etapie konkursu „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”.

            Dzisiaj dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich spotkał się z uczniami, którzy reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim etapie konkursu BHP „Poznaj swoje prawa w pracy”, który odbył się 10.02.2026 w Poznaniu, w budynku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W etapie wojewódzkim wzięła udział dwuosobowa reprezentacja naszego Zespołu Szkół w składzie Maksymilian Krzywiński z klasy III technikum ekonomicznego i Dawid Stempniewicz z klasy I technikum budownictwa. Uczniowie naszej szkoły dzielnie rywalizowali z przedstawicielami 22 szkół z województwa Wielkopolskiego zdobywając wysokie miejsca oraz cenne doświadczenie przydatne w następnych edycjach konkursu. Gratulujemy udziału i dziękujemy za zaangażowanie. Opiekunem uczniów był dyrektor Dariusz Grzesik. Rada Rodziców ufundowała bony podarunkowe, które dzisiaj wręczono naszym reprezentantom. Dziękujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

          • Konkurs Chemiczny

            26.05.2026

            W naszej szkole odbył się wyjątkowy Konkurs Chemiczny, który zgromadził prawie 90 uczestników pasjonujących się światem nauki, doświadczeń i chemicznych zagadek. Uczniowie zmierzyli się z wymagającym testem wiedzy, wykazując się imponującymi umiejętnościami, logicznym myśleniem oraz doskonałym przygotowaniem.

            Po emocjonującej rywalizacji wyłoniono 5 finalistów, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów i udowodnili, że chemia nie ma przed nimi tajemnic. Najlepsi uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami finansowymi, które były wyrazem uznania za ich wiedzę, zaangażowanie i ciężką pracę.

            Konkurs był nie tylko okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, ale również inspiracją do dalszego rozwijania naukowych pasji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie finalistom, życząc kolejnych sukcesów i nieustającej ciekawości świata nauki. Najlepszych nagrodził sam Pan dyrektor Dariusz Grzesik.

            1 miejsce Viktoria Pukhalska

            2 miejsce Dawid Maury

            3 miejsce Bartłomiej Noweta, Maciej Sznajder

            Wyróżnienie dla Piotr Miś

            GRATULUJEMY

        • Mistrzostwa Wielkopolski LZS w LA w Pile
          • Mistrzostwa Wielkopolski LZS w LA w Pile

            26.05.2026

            W Mistrzostwach Wielkopolski LZS w LA w Pile, naszą szkołę reprezentowała 12 osobowa reprezentacja, która w trudnych warunkach pogodowych deszcz, silny niesprzyjający wiatr wywalczyła 6 medali:

            Alicja Banaś - kula

            Zuzanna Milkowaska - oszczep 500

            Karol Ławniczek -1500m

            Alicja Banaś - oszczep 600

            Wiktoria Ngo Van - kula

            Dominika Dolata - oszczep 600

            Choć nie stanęli na podium to na wyróżnienie zasługują: Julia Kurzawa,Zuzanna Misiak, Ludwik Nagięć, Wojciech Nowela, Kornel Posiewała, Adam Matysiak, Ivan Romanenko.

            Po raz ostatni reprezentowała Naszą szkołę Alicja Banaś tegoroczna maturzystka, za którą mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia jutro ustny j. polski. Gratulujemy wszystkim wyników!

        • Praktyki w ramach Erasmus+ w Niemczech!
          • Praktyki w ramach Erasmus+ w Niemczech!

            26.05.2026

            Nasi uczniowie właśnie rozpoczęli pracę na budowie BASF Schwarzheide – jednym z największych zakładów chemicznych w Niemczech.

            Praktyki odbywają się we współpracy z firmą Bilfinger – światowym liderem w montażu rusztowań przemysłowych.

            Już od pierwszego dnia nasi uczniowie montują rusztowania na prawdziwym obiekcie przemysłowym, poznają niemieckie standardy BHP i pracują na wysokości w międzynarodowym środowisku.

            Trzymamy kciuki za cały wyjazd!

        • Goście z Turcji
          • Goście z Turcji

            12.05.2026

            Z tygodniową wizytą w ramach programu Erasmus+ przybyła do naszej szkoły czteroosobowa delegacja nauczycieli szkoły średniej w Konyi w Turcji: wicedyrektor Mustafa Akyol, matematyczka Yasemin Getikaya, historyczka Meryen Esiyok, i anglista Mehmet Teslinoglu.

            Cyfrowy minimalizm, uzależnienie od technologii i zarządzanie czasem przed ekranem, cyberprzemoc, prywatność cyfrowa i zarządzanie śladem cyfrowym, a także praktyczne wykorzystanie narzędzi cyfrowych w nauczaniu i współpracujące cyfrowe techniki nauczania – to tematy, nad którymi podczas tygodniowej wizyty tureccy nauczyciele będą pracowali z nauczycielami Zespołu Szkół nr 1. Odbędą się sesje wymiany doświadczeń, kursy, szkolenia teoretyczne i praktyczne.

            Wczoraj rano goście spotkali się z dyrekcją szkoły na oficjalnej sesji powitalnej, dzisiaj odwiedzili Starostwo Powiatowe i spotkali się z Lech Janicki Wicestarosta Ostrzeszowski.

            Koordynatorem wizyty jest germanista Zespołu Szkół nr 1, radny Rady Powiatu Mariusz Mądry. Program pobytu gości z Turcji wraz z nim przygotowała wicedyrektor szkoły Danuta Dominik

            Pierwsze kontakty z turecką szkołą miały miejsce 13 lat temu, teraz zostały wznowione. Planuje się nawiązanie stałej współpracy między szkołami.

        • Komórkomania - wyróżnienie
          • Komórkomania - wyróżnienie

            05.05.2026

            Z okazji 10-lecia programu Komórkomania koordynatorki Dnia Dawcy Szpiku w Ostrzeszowie - Katarzyna Dembska i Ewa Karwacka z ZS nr 2, Anna Mamys z I LO oraz Dorota Pilarska z ZS nr 1 - odebrały w Warszawie, w „Samym Centrum Wszechświata”, wyróżnienia w kategorii szkół z najwyższą łączną liczbą zarejestrowanych potencjalnych dawców.

            Nagrody przyznano również w podziękowaniu za wieloletnie zaangażowanie w edukację oraz działania na rzecz rejestracji dawców szpiku.

            Młodzieżowe liderki zdrowia z ZS nr 1, pod opieką pani Doroty Pilarskiej, aktywnie uczestniczyły w propagowaniu idei dawstwa szpiku, które ratuje życie osobom chorym na białaczkę.

            Dzięki ogromnemu zaangażowaniu szkoły znalazły się w elitarnym gronie wyróżnionych placówek w Polsce.

          • MATURA 2026

            04.05.2026

            Dziś pierwszy dzień tegorocznej matury.

            Drodzy maturzyści, życzymy Wam spokoju, wiary we własne siły, „połamania pióra” oraz mądrego wykorzystania zdobytej wiedz. Powodzenia!

        • Erasmus+ Hiszpania
          • Erasmus+ Hiszpania

            03.05.2026

            W ramach unijnego programu Erasmus+, wspierającego kształcenie i szkolenie młodzieży, 23-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wyjechała na dwutygodniowe praktyki do Kordoby i Grenady w Hiszpanii. 

        • NAJLEPSZY UCZEŃ BUDOWLANKI W WIELKOPOLSCE JEST Z NASZEJ SZKOŁY!
          • NAJLEPSZY UCZEŃ BUDOWLANKI W WIELKOPOLSCE JEST Z NASZEJ SZKOŁY!

            03.05.2026

            NAJLEPSZY UCZEŃ BUDOWLANKI W WIELKOPOLSCE JEST Z NASZEJ SZKOŁY!

            Dokładnie tydzień temu, w środę 22 kwietnia na Politechnice Poznańskiej ogłoszono wyniki XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

            Nasz uczeń z klasy IV Technikum Budowlanego, Kacper Nieruchalski, uplasował się na 11.miejscu w kraju.

            Mimo, że z Zespołu Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu, organizatora tegorocznego finału centralnego, startowało 4 uczniów, to nasz Kacper i tak okazał się od nich lepszy.

            Kacper, podobnie jak w tamtym roku w Pile, wywalczył tytuł laureata.

            Drugi nasz uczeń, Tobiasz Woliński z klasy V Technikum Budowlanego walczył dzielnie i zabrakło mu tylko 1,5 punktu, aby również być laureatem - został podobnie jak w tamtym roku finalistą

            Udział w etapie centralnym olimpiady i zdobycie tytułów finalisty i laureata daje prawo wstępu na uczelnie poza procesem rekrutacji, jak zwyczajowo się mówi uczeń dostaje indeks na studia.

            Nagrodą w szkole jest ocena celująca z wszystkich przedmiotów zawodowych realizowanych w danym roku szkolnym

            Dzięki wspaniałym wynikom naszych uczniów Zespół Szkół nr 1 zajął w klasyfikacji szkół bardzo wysoką lokatę – 10 miejsce wśród najlepszych 29 szkół z całej Polski startujących w olimpiadzie.

            Przypomnijmy, że w okręgu centralnym nasza szkoła od kilku lat zajmuje zaszczytne 1.miejsce w klasyfikacji szkół biorących udział w etapie okręgowym olimpiady.

            Sukcesu naszym uczniom pogratulował również Przewodniczący Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa – Pan dr inż. Andrzej Kulesa.

            Izba wspiera co roku naszych olimpijczyków nagrodami finansowymi

            GRATULUJEMY

        • Finalistki AKADEMII KSIĘGOWEGO
          • Finalistki AKADEMII KSIĘGOWEGO

            03.05.2026

             

            23 kwietnia 2026 roku w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala XVII edycji Olimpiady Talentów – AKADEMIA KSIĘGOWEGO. Uczennice Technikum Rachunkowości z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie – Nadia Landzwojczak oraz Daria Wasiela uzyskały tytuł finalisty etapu centralnego.

            Olimpiada Talentów – AKADEMIA KSIĘGOWEGO jest organizowana przez Zespól Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu wraz ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce. Do Olimpiady przystąpiło 351 uczestników. Konkurs objął swym zasięgiem całą Polskę. Do finałowych zmagań dotarło 17 uczestników reprezentujących 14 szkół z 10 województw. W tym zaszczytnym gronie znalazła się uczennica piątej klasy technikum rachunkowości – Nadia Landzwojczak oraz uczennica czwartej klasy technikum rachunkowości – Daria Wasiela. Etap ten polegał na rozwiązaniu praktycznego zadania z wykorzystaniem programu REWIZOR z pakietu INSERT GT. Było to ambitne wyzwanie, w którym kluczowe znaczenie miały biegłość w obsłudze oprogramowania, praktyczna znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości, sprawozdawczości oraz rozliczeń podatkowych. Uczestnicy musieli wykazać się dokładnością, umiejętnością analitycznego myślenia oraz zdolnością do zachowania spokoju i skutecznego działania pod presją czasu. Tegoroczni finaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania oraz doskonałą umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Rywalizacja była bardzo wyrównana, poszczególne miejsca dzieliły pojedyncze różnice punktowe.

            Galę zainaugurowała Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu - Katarzyna Weiss, która przywitała finalistów następującymi słowami:

            „Sukces to nie przypadek, to ciężka praca, wytrwałość, nauka, a przede wszystkim miłość do tego, co się robi. Dziś patrzymy na Was z podziwem, bo za każdym osiągnięciem stoi wysiłek, godziny nauki, chwile zwątpienia, ale także odwaga, by próbować dalej. To Wy spośród wielu zdobyliście laury. To Wasza praca, talent

            i determinacja doprowadziły Was do tego wyjątkowego momentu. Szczególne słowa uznania kieruję do uczniów klas czwartych. Wasza obecność w gronie finalistów czyni ten sukces jeszcze bardziej imponującym i wzruszającym. Już dziś pokazujecie, że pasja, ambicja i konsekwencja potrafią prowadzić do wielkich osiągnięć. Drodzy Finaliści ,możecie być z siebie dumni. Dzisiejszy dzień jest Waszym świętem”.

            Uroczystość uświetnili też: Vice Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu - prof. UEP Marek Cieślak oraz przedstawiciele sponsorów. Do sponsorów staży skierowano szczególne słowa podziękowania: „Szansa jest jak wschód słońca. Jeśli czekasz zbyt długo, możesz ją przegapić. Niech tym symbolicznym wschodem słońca będzie właśnie dzisiejsza propozycja staży – nowy początek, nowe doświadczenia i możliwość wejścia w zawodową przyszłość z odwagą oraz wiarą we własne możliwości.”

            Wszyscy finaliści zostali obdarowani cennymi upominkami ufundowanymi przez sponsorów olimpiady. Najlepsi uzyskali płatne wakacyjne staże. Mamy przyjemność poinformować, że Nadia Landzwojczak otrzymała nagrodę w postaci miesięcznego płatnego stażu w działach finansowo-księgowych w firmie MAN Shared Services Center. Natomiast Daria Wasiela otrzymała miesięczny płatny staż w firmie Szwak & Sp Accountants.

            Zgromadzeni goście z przyjemnością wysłuchali koncertu wykonanego przez uczniów poznańskich szkół. Organizatorzy docenili także opiekunów najlepszych uczniów. Wręczono im okolicznościowe dyplomy i upominki. Skierowali do nich też słowa najwyższego uznania:

            „Dobry nauczyciel potrafi inspirować, rozbudzać wyobraźnię

            i zaszczepiać miłość do nauki.” Sukces nauczyciela jest w rękach ucznia,

            nie odwrotnie. Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy. Wasza pasja i oddanie sprawiły, że młodzież nie tylko poznała tajniki finansów i rachunkowości, ale także odkryła w nich swoją drogę, swoje możliwości, a często także marzenia. To właśnie

            Wy zaszczepiliście w nich szacunek do zawodu księgowego i pokazaliście,

            że liczby mogą stać się językiem sukcesu. To dowód na to, że prawdziwy nauczyciel nie tylko przygotowuje do konkursu – on przygotowuje do życia.”

            Finalistki do udziału w olimpiadzie przygotowywały nauczycielki rachunkowości

            ZS 1 p. Ewa Tomczak i p. Bożena Wasielewska.